Nasi lekarze:

 • - Paweł Gałkowski
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista medycyny rodzinnej
 • - Elwira Ścibisz - Kucharska
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Ewa Grzybowska
  specjalista neonatolog
  lekarz pediatra
 • - Sabina Mówińska - Korbela
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Olga Michoń
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista hematologii i onkologii dziecięcej
PROJEKTY I
PROGRAMY
DOKUMENTY
DO POBRANIA
Godziny przyjęć
pon-pt 8:00-18:00
HARMONOGRAM PRACY
POŁOŻNEJ ŚRODOWISKOWEJ
MATERIAŁ DO BADAŃ
LABORATORYJNYCH

Aktualności

Zmiany w harmonogramie przyjęć

Dr Gałkowski nie przyjmuje w dniu 26.11.2021.

Zastępstwo:

26.11. Piątek
Dr Mówińska - Korbela 14:00 - 17:00

***

Szanowni Pacjenci!

Ze względu na dramatyczne zwiększenie ilości zachorowań, pacjenci niezaszczepieni przeciw COVID, mający objawy infekcji dróg oddechowych (gorączka, katar, kaszel, ból gardła) proszeni są o kontakt telefoniczny w celu uzyskania skierowania na wymaz. Bezpośrednie badanie lekarskie będzie możliwe wyłącznie u osób z negatywnym wynikiem.

***

Szczepienia przeciw grypie

Szanowny Pacjencie!

Zaszczep się przeciw grypie. W tym roku grypa jest niezwykle niebezpieczna, ze względu na wysokie ryzyko współwystępowania z COVID-19.

 

***

Program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców Miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym - 2021.

W Przychodni Północ jest realizowany PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA CUKRZYCY TYPU II U MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY Z ZESPOŁEM METABOLICZNYM NA LATA 2017-2021. Program trwa do 12.11.2021.

Program przeznaczony dla mieszkańców Częstochowy, urodzonych w latach 1961-1981, zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, a w szczególności nadwagą. Więcej informacji...

***

Zmiany w harmonogramie przyjęć


Materiał do badań laboratoryjnych jest pobierany w przychodni przy ul. Andersa 12:

Wtorek 7:00 - 8:00
Czwartek 7:00 - 8:00
Piątek 7:00 - 8:00
Na pobranie pacjenci są zapisywani na ściśle określoną godzinę.

W poradni w Wierzchowisku:

Środa 7:40 - 8:15
Na pobranie pacjenci są zapisywani na ściśle określoną godzinę.

***

Rodzice dzieci z roczników 2016, 2012, 2008, 2003 proszeni są o kontakt z pielęgniarką zajmującą się szczepieniami, w celu uzgodnienia terminu szczepienia.

***

Sprawdź swoją odporność!

 

Szanowni Pacjenci, informujemy, że w Przychodni Północ można zbadać poziom przeciwciał przeciw COVID-19.

Wynik obejmuje ilościowe oznaczenie przeciwciał IgM (wczesne) i IgG (późne), które pojawiają się kilka tygodni po przechorowaniu (także bezobjawowym) i szczepieniu.

Cena badania obu typów przeciwciał u jednej osoby wynosi 65 PLN.

***

Ekspresowe badania: CRP oraz D-dimery

 

Szanowni Pacjenci, informujemy, że w Przychodni Północ istnieje możliwość wykonania komercyjnie ekspresowych badań określających poziom białka CRP oraz poziom D-dimerów.

Badanie CRP czas oczekiwania na wynik 5 minut, koszt badania 20 PLN.

Badanie poziomu D-dimerów czas oczekiwania na wynik 20 minut, koszt badania 40 PLN.

***

Poradnia dietetyczna

Szanowni Pacjenci, informujemy, że w Przychodni Północ prowadzi działanie Poradnia Dietetyczna, prowadzona przez mgr Ilonę Kołodziejczyk. Świadczenia nie są refundowane przez NFZ.

Serdecznie zapraszamy Pacjentów do skorzystania ze świadczeń Poradni i profesjonalnego wsparcia Dietetyka.

Prosimy o rejestrację telefoniczną wizyty. Przyjęcia w każdy wtorek, w godzinach 9:00 - 12:00.

***

Szanowni Pacjenci

Telefoniczna rejestracja pacjentów jest dostępna codziennie od godziny 8:00.

***

Szanowni Pacjeni

W dalszym ciągu zachęcamy Państwa do skorzystania z teleporady. Istnieje możliwość uzyskania elektronicznej recepty na przewlekle stosowane leki, konsultacji telefonicznej z lekarzem i wystawienia zwolnienia z pracy.

W miarę możliwości prosimy o ograniczenie wizyt w Przychodni, gdzie udzielamy pomocy Pacjentom w stanach nagłych i w przypadkach niecierpiących zwłoki.

***

SZANOWNI PACJENCI

W związku z sytuacją epidemiologiczną prosimy o ograniczenie wizyt w Przychodni.

Istnieje możliwość uzyskania elektronicznej recepty na przewlekle stosowane leki, konsultacji telefonicznej z lekarzem i wystawienia zwolnienia z pracy.

Podstawowe informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 można znaleźć na plakacie (link) przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Więcej informacji dostępnych jest w serwisie www.gov.pl/koronawirus.

***

Informacja: Szczepienia dla podróżujących

W Przychodni wykonywane są szczepienia dla podróżujących, między innymi przeciw żółtej febrze, durowi brzusznemu, cholerze, wirusowym zapaleniom wątroby typu A i B, meningokokom, japońskiemu zapaleniu mózgu, błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, grypie oraz wściekliźnie.

Udzielane są także informacje o sposobach przygotowania się do podróży, zasadach profilaktyki malarii i innych chorób, przenoszonych przez stawonogi.

***

Informacja: WZW typu A

Wirusowe zapalenie wątroby typu A to nadal groźna choroba. Szczyt zachorowań przypada zwykle późnym latem, jesteśmy więc obecnie w okresie największego zagrożenia. Przypominamy wszystkim osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki w ramach miejskiego Programu Zapobiegania WZWA, o pilnej konieczności przyjęcia drugiej dawki. Każda zainteresowana osoba może także rozpocząć cykl szczepień. W Przychodni Północ dostępne są szczepionki dla dzieci i dorosłych.

***

Szanowni Pacjenci

Pacjenci mający zlecenie na iniekcję proszeni są o zgłaszanie się w godzinach: 10:00 - 12:00 oraz 15:30 - 16:30. Po wykonanych iniekcjach pacjenci zobowiązani są do pozostania w poradni przez okres jednej godziny.

Pacjenci mający zlecenie na wykonanie badania EKG proszeni są o wcześniejsze ustalenie terminu badania w rejestracji.

***

Szanowni Pacjenci

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest NZOZ Przychodnia Północ sp. z o. o. z siedzibą ul. Andersa 12, 42-200 Częstochowa, tel.: 660 781 815, 34 362 44 94

2. W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych: Katarzyna Macherzyńska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu świadczenia usług medycznych - na podstawie Art. 6 ust.1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz na podstawie Art. 9 ust. 2 lit. h ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych  z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa - NFZ, ZUS, laboratoria analityczne, laboratoria histopatologiczne.

5. Dane mogą być udostępniane informatykowi współpracującemu z NZOZ Przychodnia Północ sp. z o. o. celem obsługi informatycznej.

6. Dane będą przechowywane przez okres 20 lat zgodnie z art. 29 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

9. Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych (np. przesłanie dokumentacji medycznej do innej placówki medycznej).

10. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

11. Administrator informuje także o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym o profilowaniu danych osobowych osoby fizycznej w celu prawidłowej realizacji usługi medycznej.

 ***

Przychodnia dysponuje aparatem do ilościowego oznaczania poziomu białka CRP we krwi. W godzinach 7:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku można wykonać badanie po pobraniu kropli krwi z palca. Dokładny wynik jest dostępny po 3 minutach. Koszt analizy wynosi 18 zł.