Nasi lekarze:

 • - Paweł Gałkowski
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista medycyny rodzinnej
 • - Aneta Kupczak - Stasiewicz
  specjalista medycyny rodzinnej
 • - Elwira Ścibisz - Kucharska
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Ewa Grzybowska
  specjalista neonatolog
  lekarz pediatra
 • - Sabina Mówińska - Korbela
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Joanna Olesik - Śmietana
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista alergologii
PROJEKTY I
PROGRAMY
DOKUMENTY
DO POBRANIA
Godziny przyjęć
pon-pt 8:00-18:00
HARMONOGRAM PRACY
POŁOŻNEJ ŚRODOWISKOWEJ
HARMONOGRAM PRACY
PORADNI DIETETYCZNEJ
MATERIAŁ DO BADAŃ
LABORATORYJNYCH

Aktualności

Wysokie temperatury nie odpuszczają. Zachęcamy się do zapoznania z notatką dietetyczną odnośnie prawidłowego nawodnienia organizmu w czasie upałów.. Artykuł można znaleźć pod tym linkiem.

***

Zmiany w harmonogramie przyjęć

Dr Ścibisz - Kucharska nie przyjmuje w dniach 06 - 24.08.2018.

Zastępstwa:

Poniedziałek
Dr Gałkowski 16:00 - 18:00 Andersa

Wtorek
Dr Gałkowski 8:00 - 9:30 Wierzchowisko

Środa
Dr Kupczak - Stasiewicz 8:00 - 13:00 Andersa

Czwartek
Dr Gałkowski 15:00 - 16:00 Wierzchowisko

Piątek
Dr Kupczak - Stasiewicz 8:00 - 13:00 Andersa

Dr Gałkowski nie przyjmuje w dniach 16 - 17.08.2018.

Zastępstwo:

Dr Mówińska - Korbela 12:30 - 14:00 Wierzchowisko
                                                     14:30 - 18:00 Andersa

Zmiany godzin przyjęć w okresie wakacyjnym:

Dr Mówińska - Korbela
Piątek
12:30 - 14:00 Wierzchowisko
            14:00 - 16:00 Andersa

Dr Gałkowski
Piątek
16:00 - 18:00 Andersa (tylko nagłe zachorowania)
Nie przyjmuje w przychodni w Wierzchowisku

Od 05.07.2018 w przychodni przy ulicy Andersa przyjmuje dr Joanna Olesik - Śmietana. Specjalista pediatra, specjalista alergolog.

Godziny przyjęć:
Czwartek 8:00 - 10:00

 

W związku z sezonem urlopowym godziny przyjęć lekarzy mogą ulec zmianie. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny z przychodnią

***

Szanowni Pacjenci

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest NZOZ Przychodnia Północ sp. z o. o. z siedzibą ul. Andersa 12, 42-200 Częstochowa, tel.: 660 781 815, 34 362 44 94

2. W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych: Katarzyna Macherzyńska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu świadczenia usług medycznych - na podstawie Art. 6 ust.1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz na podstawie Art. 9 ust. 2 lit. h ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych  z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa - NFZ, ZUS, laboratoria analityczne, laboratoria histopatologiczne.

5. Dane mogą być udostępniane informatykowi współpracującemu z NZOZ Przychodnia Północ sp. z o. o. celem obsługi informatycznej.

6. Dane będą przechowywane przez okres 20 lat zgodnie z art. 29 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

9. Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych (np. przesłanie dokumentacji medycznej do innej placówki medycznej).

10. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

11. Administrator informuje także o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym o profilowaniu danych osobowych osoby fizycznej w celu prawidłowej realizacji usługi medycznej.

 ***

Szanowni Pacjenci

W związku z wdrażaniem kompleksowego systemu elektronicznej dokumentacji medycznej, czas wizyty może ulec wydłużeniu.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

***

Rodzice dzieci z roczników 2013, 2009, 2005, 2000 proszeni są o kontakt z pielęgniarką zajmującą się szczepieniami, w celu uzgodnienia terminu szczepienia.

***

Rozpoczyna się sezon grillowania! Zachęcamy do lektury notatki dietetycznej - o czym warto wiedzieć przy spożywaniu grillowanych potraw. Artykuł można znaleźć pod tym linkiem.

***

Wiosna w pełni! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z notatką na temat znaczenia owoców w codziennej diecie. Artykuł można znaleźć pod tym linkiem.

***

Przychodnia Północ koordynuje wykonanie Programu Szczepień przeciw pneumokokom. Do szczepień rodzice mogą zgłaszać dzieci, które mieszkają w Częstochowie, ukończyły 24 miesiące i nie ukończyły 36 miesięcy.

Program trwa do 30.11.2018. Liczba dostępnych szczepionek ograniczona.

Pneumokoki (Streptococcus pneumoniae) to bakterie powodujące szereg ciężkich infekcji, między innymi zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych, zapalenia płuc i posocznice. Są bardzo inwazyjne, łatwo przekraczają bariery tkankowe i dokonują znacznych zniszczeń w zaatakowanych narządach. Na świecie powodują około miliona zgonów rocznie. Najgroźniejsze są dla niemowląt, osób z chorobami przewlekłymi, szczególnie układu oddechowego oraz ludzi w podeszłym wieku.

***

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wielkanocną notatką przygotowaną przez poradnię dietetyczną. Przedstawiamy informacje na temat wartości odżywczych jajek, tradycyjnie spożywanych w tym okresie. Artykuł można znaleźć pod tym linkiem.

***

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wiosenną notatką przygotowaną przez poradnię dietetyczną. Zachęcamy do zwiększenia ilości warzyw i owoców w codziennej diecie! W artykule przedstawiamy zawartość witamin i minerałów wśród różnych warzyw. Artykuł jest dostępny pod tym linkiem.

***

 W poradni można wykonać badanie genetyczne w promocyjnych cenach: -50%.

Oferta obejmuje badania:

- w kierunku celiakii 297 zł 149 zł

- nietolerancji laktozy 297 zł 149 zł

- trombofilii wrodzonej 330 zł 165 zł

- przyswajanie kwasu foliowego 277 zł 139 zł

- w kierunku hemochromatozy 297 zł 149 zł

- w kierunku choroby Alzheimera 330 zł 165 zł

- ustalenie profilu genetycznego 650 zł 325 zł

Liczba badań możliwych do wykonania w promocyjnych cenach ograniczona. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

***

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z notatką przygotowaną przez poradnię dietetyczną. Tematem jest stosowanie i wpływ oleju lnianiego w diecie. Artykuł znajduje się pod tym linkiem.

***

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z najnowszym artykułem przygotowanym przez poradnię dietetyczną. Tematem jest wpływ diety na ryzyko zachorowalności na cukrzycę. Artykuł znajduje się pod tym linkiem.

***

Przychodnia dysponuje aparatem do ilościowego oznaczania poziomu białka CRP we krwi. W godzinach 7:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku można wykonać badanie po pobraniu kropli krwi z palca. Dokładny wynik jest dostępny po 3 minutach. Koszt analizy wynosi 18 zł.

***

Październik jest miesiącem, w którym zwraca się szczególną uwagę na profilaktykę nowotworów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z krótką notatką na temat znaczenia diety w profilaktyce raka piersi. Artykuł można znaleźć pod tym linkiem.

***

Informujemy, że w przychodni istnieje możliwość wykonania badań kierowców kategorii A i B prawa jazdy. Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu z lekarzem uprawnionym do wykonywania badań.

***

Przychodnia Północ współpracuje z testDNA sp. z o.o pobierając materiał do badań genetycznych (ustalanie ojcostwa dla Sądu i w celach prywatnych, wczesne wykrywanie chorób wrodzonych).