Nasi lekarze:

 • - Paweł Gałkowski
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista medycyny rodzinnej
 • - Elwira Ścibisz - Kucharska
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Ewa Grzybowska
  specjalista neonatolog
  lekarz pediatra
 • - Sabina Mówińska - Korbela
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Olga Michoń
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista hematologii i onkologii dziecięcej
PROJEKTY I
PROGRAMY
DOKUMENTY
DO POBRANIA
Godziny przyjęć
pon-pt 8:00-18:00
HARMONOGRAM PRACY
POŁOŻNEJ ŚRODOWISKOWEJ
MATERIAŁ DO BADAŃ
LABORATORYJNYCH

Program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy - 2021

W Przychodni Północ jest realizowany PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA CUKRZYCY TYPU II U MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY Z ZESPOŁEM METABOLICZNYM NA LATA 2017-2021. Program trwa do 12.11.2021.

Program przeznaczony dla mieszkańców Częstochowy, urodzonych w latach 1961-1981, zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, a w szczególności nadwagą.

W ramach programu realizowane są konsultacje lekarskie, pomiary antropometryczne, analizy laboratoryjne i możliwość udziału w warsztatach z dietetykiem.

Program szczepień przeciw grypie - 2021

Przychodnia Północ realizuje program:

"SZCZEPIENIA OCHRONNE PRZECIW GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW CZĘSTOCHOWY Z GRUP SZCZEGÓLNEGO RYZYKA NA LATA 2014-2018 - KONTYNUACJA PROGRAMU NA LATA 2019 - 2023"

Szczepienia przeciw grypie, finansowane przez Miasto Częstochowa

 - dla dzieci, uczęszczających do przedszkoli

 - dla osób po 65 roku życia

 - dla dzieci chorych przewlekle do 18 roku życia

Wirus grypy powoduje w Polsce od kilkuset tysięcy do kilku milionów infekcji dróg oddechowych rocznie, głównie w sezonie jesienno - zimowym. Skomplikowana budowa wirusa sprzyja jego znacznej zmienności i utrudnia organizmowi człowieka wytworzenie skutecznej odporności. Pojawianie się co kilka lat nowych, agresywnych mutacji skutkuje zwiększoną ilością zachorowań i powikłań. Powikłania to najczęściej zapalenie oskrzeli, płuc, zatok przynosowych, ucha środkowego czy mięśnia sercowego. Powikłania występują głównie u dzieci do 5 roku życia, u osób chorych przewlekle lub starszych. W Polsce wirus grypy jest odpowiedzialny za ok. 1000 zgonów rocznie. Światowa Organizacja Zdrowia od wielu lat rekomenduje masowe szczepienia przeciw grypie jako najlepszy sposób na ograniczenie negatywnych skutków tej choroby. Najważniejsze są szczepienia dla osób narażonych na powikłania. W USA szczepi się ok. 70% populacji, w krajach Europy Zachodniej 30 – 40%.

Projekty aktualne

Projekty i programy

Zachęcamy do zapoznania się z projektami i programami realizowanymi obecnie w Przychodni Północ.

• Program Szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców Częstochowy z grup szczególnego ryzyka - 2021. Więcej informacji...

• Program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców Miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym - 2021. Program trwa do 12.11.2021. Program przeznaczony dla mieszkańców Częstochowy, urodzonych w latach 1961-1981, zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, a w szczególności nadwagą. W ramach programu realizowane są konsultacje lekarskie, pomiary antropometryczne, analizy laboratoryjne i możliwość udziału w warsztatach z dietetykiem. Więcej informacji...

• Program Szkoleń Lekarzy specjalizujących się w pediatrii. Więcej Informacji...
 

• Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia

Program szkoleń lekarzy

Przychodnia Północ realizuje program szkolenia lekarzy specjalizujących się w pediatrii. Jako jedyni w północnej części województwa Śląskiego posiadamy akredytację Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii.
Program obejmuje całokształt leczenia chorych dzieci i profilaktykę w Podstawowej Opiece Zdrowotnej.

Zainteresowanych lekarzy zachęcamy do kontaktu z Przychodnią.