Nasi lekarze:

 • - Paweł Gałkowski
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista medycyny rodzinnej
 • - Aneta Kupczak - Stasiewicz
  specjalista medycyny rodzinnej
 • - Elwira Ścibisz - Kucharska
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Ewa Grzybowska
  specjalista neonatolog
  lekarz pediatra
 • - Sabina Mówińska - Korbela
  specjalista chorób wewnętrznych
 • - Joanna Olesik - Śmietana
  specjalista chorób dziecięcych
  specjalista alergologii
PROJEKTY I
PROGRAMY
DOKUMENTY
DO POBRANIA
Godziny przyjęć
pon-pt 8:00-18:00
HARMONOGRAM PRACY
POŁOŻNEJ ŚRODOWISKOWEJ
HARMONOGRAM PRACY
PORADNI DIETETYCZNEJ
MATERIAŁ DO BADAŃ
LABORATORYJNYCH

Program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy

Uprzejmie informujemy, że Przychodnia Północ realizuje od 15.04. do 15.11.2019 PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA CUKRZYCY TYPU II U MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY Z ZESPOŁEM METABOLICZNYM NA LATA 2017-2021.

Program przeznaczony jest dla mieszkańców Częstochowy, urodzonych w latach 1959-1979, zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, a w szczególności nadwagą.

W ramach programu przewidziane są konsultacje lekarskie, pomiary antropometryczne, analizy laboratoryjne i możliwość udziału w warsztatach z dietetykiem.

Szczegółowe informacje i możliwość zapisania się do Programu dostępne są pod nr telefonu przychodni: 34/362 4494.

Program zapobiegania WZWA

Wirusowe zapalenie wątroby typu A to nadal groźna choroba. Szczyt zachorowań przypada zwykle późnym latem, jesteśmy więc obecnie w okresie największego zagrożenia.
Przychodnia Północ realizuje finansowane przez Miasto Częstochowa działania zapobiegające wirusowemu zapaleniu wątroby typu A.
Przypominamy wszystkim osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki w ramach miejskiego Programu Zapobiegania WZWA, o pilnej konieczności przyjęcia drugiej dawki. Każda zainteresowana osoba może także rozpocząć cykl szczepień. W Przychodni Północ dostępne są szczepionki dla dzieci i dorosłych.

Program szkoleń lekarzy

Przychodnia Północ realizuje program szkolenia lekarzy specjalizujących się w pediatrii. Jako jedyni w północnej części województwa Śląskiego posiadamy akredytację Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii.
Program obejmuje całokształt leczenia chorych dzieci i profilaktykę w Podstawowej Opiece Zdrowotnej.

Zainteresowanych lekarzy zachęcamy do kontaktu z Przychodnią.

Program szczepień przeciw pneumokokom 2018

Przychodnia Północ koordynuje wykonanie Programu Szczepień przeciw pneumokokom. Do szczepień rodzice mogą zgłaszać dzieci, które mieszkają w Częstochowie, ukończyły 24 miesiące i nie ukończyły 36 miesięcy.

Program trwa do 30.11.2018. Liczba dostępnych szczepionek ograniczona.

Pneumokoki (Streptococcus pneumoniae) to bakterie powodujące szereg ciężkich infekcji, między innymi zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych, zapalenia płuc i posocznice. Są bardzo inwazyjne, łatwo przekraczają bariery tkankowe i dokonują znacznych zniszczeń w zaatakowanych narządach. Na świecie powodują około miliona zgonów rocznie. Najgroźniejsze są dla niemowląt, osób z chorobami przewlekłymi, szczególnie układu oddechowego oraz ludzi w podeszłym wieku.

Program profilaktyki dla osób trzeciego i czwartego wieku - 2019

Uprzejmie informujemy, że Przychodnia Północ realizuje od 29.04. do 15.11.2019 PROGRAM PROFILAKTYKI  DLA OSÓB  “TRZECIEGO I CZWARTEGO WIEKU” - MIESZKAŃCÓW MIASTA CZĘSTOCHOWY NA LATA 2016 – 2020.

Program przeznaczony jest dla mieszkańców Częstochowy, urodzonych w latach 1957-1959, 1942-1944 oraz przed 1935r.

W ramach programu przewidziane są konsultacje lekarskie, orientacyjne badanie wzroku i słuchu, test sprawności, pomiary antropometryczne, analizy laboratoryjne, a także możliwość udziału w zajęciach rehabilitacyjnych.

Szczegółowe informacje i możliwość zapisania się do Programu dostępne są pod numerem telefonu przychodni: 34/362 4494.

Więcej artykułów…

 1. Projekty aktualne